Star Republic Logotype English

Success is a ladder that cannot be climbed with your hands in your pockets.

Kontakta mig

Vagabond.com är världens snyggaste hemsida

Publicerad
Senast uppdaterad

Vi lanserade skoföretaget Vagabonds e-handelshemsida för 3 månader och sen dess har det hänt mycket på hemsidan. Dels i teknisk utveckling men också i designförbättringar. Nu har hemsidan äntligen fått sin första utmärkelse och det är en av de mest hedersmässig.

Vagabond.com och deras nya kampanjsida, clubland har fått utmärkelsen ”Site of the day” (SOTD) av organisationen FWA (Favourite website award).

FWA är en organisation som delar ut utmärkelser till världens snyggaste hemsidor. Varje dag utmärker de ”Site of the day” och varje månad tävlar varje dagsvinnare om ”Site of the month” och slutligen kan hemsidan också vinna ”Site of the year”.

Så nu sitter vi väntar vi med spänning på septembers månads utmärkelse och hoppas givetvis att vagabond även får denna utmärkelse.

Länkar:
FWA

Vagabond clubland

Vagabond e-handel